Причини самовільного перезапуску комп’ютера

Важко діагностувати проблему раптового перезавантаження ПК, оскільки при його перезавантаженні немає повідомлення про помилку, яке пояснює, чому це відбувається. У цій статті ви знайдете перелік ускладнень, які можуть спричинити несподіваний перезапуск ПК, щоб допомогти вам звузити можливі рішення.

Самовільне перезавантаження

Як правило, перезавантаження комп'ютера випадковим чином може бути викликано багатьма причинами, наприклад:

  • неправильною поведінкою функції автоматичного перезавантаження;
  • перегрівом або несправним блоком живлення;
  • несправною оперативною пам'яттю;
  • проблемою вірусів або шкідливих програм;
  • проблемами з драйверами;
  • оновленням Windows тощо.

Насправді, багато користувачів скаржилися на випадкове перезавантаження ПК – деякі кажуть, що комп’ютер випадково перезавантажується без синього екрану/без повідомлення про помилку, або Windows 10 випадково перезавантажується для оновлень. Навіть деякі стикалися з таким випадком, коли комп’ютер витер усе після перезавантаження .

Несправний блок живлення

У разі несправного джерела живлення рішення полягає в перемиканні джерел живлення на більш потужні. Можливо, вам доведеться перевірити свій пристрій викликавши професіоналів.

Перезапуск також може бути спричинений перешкодами з боку електромережі вашої комунальної компанії. Ви можете попросити своє комунальне підприємство прийти та перевірити електромережу. Встановлення джерела безперебійного живлення (стабілізатора) вирішить цю проблему.

Програмний конфлікт

Якщо проблема почалася одразу після встановлення певного програмного забезпечення або драйвера, це може спричинити перезавантаження ПК. Щоб вирішити проблему, вам просто потрібно видалити програмне забезпечення або оновити відповідальний драйвер.

Дефектне обладнання

Пройдіть повний огляд комп’ютера, включаючи материнську плату, процесор, графічні карти, звукову карту тощо. Технік також може зробити це за вас, оглянувши обладнання та вимкнувши кожен компонент по одному.

Як вирішити проблему автоматичного перезапуску?

Перевірне несправність оперативної пам’яті

У більшості випадків раптовий перезапуск ПК відбувається через вимкнені модулі оперативної пам’яті. Загальні модулі пам'яті мають особливо невеликі дефекти, які можуть перешкоджати нормальній роботі ПК.

Щоб виправити це, вам потрібно перевірити пам'ять за допомогою тесту Memtest. Результати Memtest легко аналізувати: якщо на домашньому екрані зберігається одна і та ж таблиця після принаймні одного повного проходження, можна припустити, що пам’ять у хорошому стані; якщо з'являються додаткові рядки, пам'ять пошкоджена.

Якщо ваша материнська плата впорається з цим, можливо, вам буде цікаво придбати два модулі, щоб ви могли скористатися двоканальним режимом вашого ПК. Для цього потрібно використовувати два однакових якісних модуля (однієї марки).

Вимкніть функцію автоматичного перезапуску

  • Виберіть цей ПК/Мій комп’ютер/комп’ютер (відповідно до вашої операційної системи) у вікні пошуку від Пуск. Потім клацніть правою кнопкою миші, щоб вибрати Властивості;
  • Натисніть Додаткові параметри системи. Далі натисніть Налаштування;
  • Зніміть прапорець Автоматичний перезапуск. Потім натисніть OK;
  • Попрацюйте деякий час на своєму комп’ютері, щоб перевірити, чи він випадково не перезавантажиться.

Змініть додаткові параметри живлення

Якщо ви стикаєтеся з випадковим або автоматичним перезапуском у Windows 10, рішенням може стати зміна налаштувань живлення.

  • Для цього введіть у вікні пошуку параметри живлення та виберіть Параметри живлення зі списку результатів;
  • Перейдіть до пункту Змінити параметри плану> Змінити додаткові параметри живлення;
  • Прокрутіть униз і перейдіть до Керування живленням процесора;
  • Натисніть "Мінімальний стан процесора" та вкажіть значення "На акумуляторі та підключено" як 5%;
  • Натисніть OK, щоб зберегти зміни.

За потреби в консультації чи щоб придбати хорошу техніку, звертайтесь у Trium. Наші професіонали допоможуть вам вибрати якісне обладнання і підкажуть, як вирішити можливі проблеми з вашим ПК.