Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 4

Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27
Notice: Undefined index: ci in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 4Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27Notice: Undefined index: cj in /home/trium/trium.com.ua/www/catalog/controller/extension/lightning/beta.php on line 27 Комп'ютерна мишка. Що про неї відомо — Trium

Комп'ютерна мишка. Що про неї відомо

Мишка, у звичному нам вигляді, з'явилася далеко не відразу. Їй довелося пройти довгий шлях розробок і, звичайно, не обійшлося без запозичення ідей. Хто винайшов комп'ютерну мишу? Вважається, що це заслуга Дугласа Енгельбарта, однак даний факт не означає, що пристрій не мав прототипів. Деякі із них були досить функціональними.

Якщо поставити собі завдання і простежити історію створення маніпулятора, неодмінно приверне увагу винахід професора Ральфа Бенджаміна. Його назвали військовою таємницею та приховали від людей. Ральф був інженером наукового відділу британського флоту. Придуманий ним пристрій працював за принципом трекболу. За словами професора, він мав завдання – взяти участь у створенні комплексної системи відображення, ранньої версії ЕОМ. Система повинна була допомогти розрахувати траєкторію літака, виходячи з даних, введених користувачем.

Курсор спрямовували за допомогою джойстика, але інженер вважав, що останній можна значно покращити. У результаті він вигадав roller ball, принцип роботи якого був такий же, як у відомої нам механічної мишки. Пристрій мав зовнішню кулю. Вона керувала парою внутрішніх коліс, дозволяючи переміщати курсор на екрані, проте це пристосування не стало прабатьком мишки для ПК. Слід зазначити, що воно було її протилежністю, адже користувач був змушений провертати кулю вручну.

Пристрій Бенджаміна виявилося досить точним, принаймні, набагато кращим, ніж джойстик, але він не пішов у маси. Професор також не отримав належної уваги. Його винахід тримався в таємниці, хоча фактично виявився втіленням сучасного трекболу.

Спроба №2 та пристрій Енгельбарта

Пристрій, схожий на попередній, розробила Ferranti Canada у 1952-му році. Відомо, що перед компанією постало завдання зробити доступне пристосування для введення інформації в ПК. Команда, що складалася з трьох інженерів, вирішувала розмістити кулю у спеціальному корпусі. Він контактував із розташованими поблизу 4 колесами, змінюючи положення курсору на екрані. Фахівці не розробляли цей пристрій з нуля, а просто взяли за основу кулю для боулінгу діаметром у 16 см. Їхня діяльність також була засекречена.

Предком сучасної комп'ютерної мишки вважають пристрій Енгельбарта, який з'явився в 60-х роках, як ефективний метод взаємодії з комп'ютером. Пристосування, що існували на той момент, не могли порадувати особливою функціональністю. Співпраця з Біллі Інглішем дозволила створити невеликий пристрій з парою перпендикулярних коліс, які чудово контролювали курсор. Принцип роботи був такий самий, як і у трекболу, проте куля була відсутня, та й управляти однією рукою виявилося цілком реально.

Чи багато часу знадобилося фахівцям на впровадження власної ідеї?

  • 1961 рік – розробка концепції Енгельбартом;
  • 1964-й – створення першого прототипу;
  • 1966 рік – звернення Інгліша та Енгельбарта до НАСА з метою отримання фінансування для визначення найфункціональнішого пристрою введення. Таким пристосуванням виявилася створена ними миша, що неймовірно здивувало навіть самих винахідників.
  • 1968-й – демонстрація пристрою інженерам-комп'ютерникам на конференції Joint.

Комп'ютерну мишку побачили видатні уми того часу, проте винахідники не отримали особливого визнання і, з роками були забуті. Навіть подальші розробки механічного пристосування з кулею для керування курсором, дизайн якого став загальним для більшості комп'ютерних мишок, не змогли змінити ситуацію. Інгліш та Енгельбарт не отримали патенту, як і грошей чи прав на винахід.

Миша від Apple

Говорячи про мишку Apple, слід зазначити, що свій дизайн вона набула завдяки Стіву Джобсу, який побачив потенціал пристрою Білла Інгліша. Команда фахівців отримала завдання створити більш дешевий та якісний аналог, вартість якого б не перевищувала 15 доларів. Це пристосування мало функціонувати хоча б кілька років, успішно працюючи на будь-якій поверхні. Кулькові дезодоранти та маслянка – ось воно, початок мишки Apple. У результаті вийшов пристрій з однією кнопкою. Чому так мало? Його намагалися зробити максимально простим для використання.

Презентація миші відбулася разом із комп'ютером Apple Lisa. Спочатку пристрій мав сталеву кулю, яку згодом замінили на гумову. Виріб розвивався, залишаючись постійним доповненням до кожного ПК.

Мишка оптична

Модель без кульки, яка забруднюючись, знижувала рівень функціональності пристрою, розробили ймовірно в 1980-му році. Через 8 років мишка, винайдена Р.С. Черрі та Л.М. Вільямс була запатентована. Її планували продавати разом із продуктами Xerox за ціною 35 доларів, яка вдвічі перевищувала собівартість. Як не дивно, комерційно вигідний товар став доступним для масового споживання лише з 1998 року. Цьому сприяло зменшення витрат на комплектуючі та підвищення потужності обробки мікроконтролерів.

Ринок контролерів і маніпуляторів почав активно розвиватися разом з іншими напрямками в галузі електроніки. 18 років тому ми побачили першу лазерну мишку, а у 2010-му перший 3Д аналог, який уможливив позиціонування курсору в просторі. У наші дні вибір моделей безмежний – дротові, бездротові, ігрові… Їх неймовірно багато і, кожен різновид має своїх шанувальників, як і комп'ютерна техніка, яку ви можете придбати в інтернет-магазині Тріум.